yabancı

  Herkes bilir ki, hayat; yaşanmak zahmetine değmeyen bir şeydir. Aslında otuz ya da yetmiş yaşında ölmenin önemli olmadığını bilmez değildim; çünkü her iki halde de başka erkeklerle başka kadınlar yine yaşayacaklar ve bu, binlerce yıl devam edecektir. Sözün kısası bundan daha açık bir şey yoktu. Şimdi yahut yirmi yıl sonra olsun, ölecek olan hep bendim. O anda yapmakta olduğum muhakemede beni bir parça rahatsız eden şey, yirmi yıl daha yaşamak düşüncesiyle içimde duymakta olduğum o korkunç hamleydi. Fakat bu hamleyi yatıştırmak için de, nihayet o gün gelip çatınca düşüncelerimin neler olacağını tahayyül etmekten başka yapacak işim yoktu. İnsan madem ki ölecektir, bunun nasıl ve nerede olacağının önemi yoktur, apaçık bir şeydir bu.

  Albert Camus

  13 kişi bunu beğendi.
  Paylaş

  yaşama uğraşı

  Bir başkasını gerçekten seven insan bu ilişkinin neden “ömür boyunca” sürmesini istemekte direnir? Çünkü yaşamak acı çekmek, aşkın tadını tatmak ise duygusuzlaşmak demektir; bir ameliyatın ortasında kim ayılmak ister?
  İnsanın sadece yaşayarak ve hayatını en iyi şekilde sürdürmeye çalışarak işlediği gizli, karanlık ve korkunç suçlarla karşılaştırıldığında, kanunların yasakladığı suçlar sıradan, önemsiz şeyler olarak görünür.
  Yalnızlık acı çekmektir; sevişmek acı çekmek, malını mülkünü çoğaltmak ya da yığınlara karışmak acı çekmek; bütün bunlara son verir ölüm.

  Cesare Pavese
  14 kişi bunu beğendi.
  Paylaş

  ölüm

  Ölümün olduğu bu dünyada, hiçbir şey çok da ciddi değildir aslında.

  Kafka
  21 kişi bunu beğendi.
  Paylaş

  *

  Ölüden önce dilinizi gömün.

  Kızılderili Atasözü
  18 kişi bunu beğendi.
  Paylaş

  k&k

  ‎Ölüm mutlu bir son olamazdı kimse için. Ama yine de insanlar kendilerini kandırmak için hayatlarını dönemlere bölüyorlar ve ancak o dönemlere mutlu son’lar uydurabiliyorlar. Oysa hayat her bölümünde ayrı bir hikayenin döndüğü neşeli bir dizi değil, sonunda herkesin öldüğü ve katilin bulunamadığı sıkıcı bir filmdir.

  Hakan Günday

  11 kişi bunu beğendi.
  Paylaş

  bir ki deneme


  eline sağlık tanrım leyla çok güzel olmuş
  tanrım eline sağlık dünya da çok güzel olmuş
  keşke biraz ölmesem

  İbrahim Tenekeci

  7 kişi bunu beğendi.
  Paylaş