üzüntü

  Çünkü üzüntü, sevinçten daha bulaşıcıdır.

  Filibeli Ahmed Hilmi / A'mak-ı Hayal
  14 kişi bunu beğendi.
  Paylaş

  kinyas ve kayra

  Kayra bir gün bana: “Mutsuzluğuna hiç bir çare aramıyorsun.” demişti. “Ve en büyük acının kendininkinin olduğunu düşünüyorsun. Dünyadan haberdar olmayan bütün gerizekalılar gibi. Ölmesine çeyrek kalmış, herkesi yaşadığına pişman etmeye çalışan, sağlıklı oldukları için suçluluk duymalarını isteyen hastalıklı, yaşlı bir kadın gibisin.”

  Hakan Günday

  8 kişi bunu beğendi.
  Paylaş

  sana gül bahçesi vadetmedim

  Sana hiçbir zaman gül bahçesi vadetmedim ben. Hiçbir zaman kusursuz bir adalet vadetmedim. Ve hiçbir zaman huzur ya da mutluluk da vadetmedim. Sana ancak bütün bunlarla savaşma özgürlüğüne kavuşmanda yardımcı olabilirim. Sana sunduğum tek gerçeklik savaşım. Ve sağlıklı olmak, gücünün yettiği kadarıyla, bu savaşımı kabul edip etmemekte özgür olmak demektir. Ben yalan şeyler vadetmem hiç. Kusursuz, güllük gülistanlık bir dünya masalı koca bir yalandır. Üstelik böyle bir dünya çok can sıkıcı bir yer olur!

  Joanne Greenberg
  
  

  16 kişi bunu beğendi.
  Paylaş

  acı

  Rahatlıkla mutluluk olmaz. Mutluluk acıyla elde edilir. İnsanoğlu hayata mutlu olmak için gelmemiştir.

  Dostoyevski
  11 kişi bunu beğendi.
  Paylaş

  betty blue

  Evet, tabii ki, mutluluğun var olmadığını, cennetin var olmadığını, kazanılacak ya da kaybedilecek hiçbir şey olmadığını ve hiçbir şeyin özünün değiştirilemeyeceğini anlaması gerekiyor. Ve eğer bundan sonra insana sadece ümitsizliğin kaldığına inanırsan bir kere daha yanılmış olursun, çünkü ümitsizlik de bir yanılsamadır. Tek yapabileceğin şey akşam yatmak ve sabah mümkünse bir tebessümle kalkmaktır. Sen ne düşünürsen düşün bu hiçbir şeyi değiştirmeyecek, sadece işleri karmaşıklaştıracaktır.

  Philippe Djian

  15 kişi bunu beğendi.
  Paylaş

  mutluluk

  Kendinize mutlu olup olmadığınızı sorarsanız, mutluluğunuz sona erer.

  John Stuart Mill
  18 kişi bunu beğendi.
  Paylaş

  mutluluk

  Mutluluk, sadece paylaşıldığı zaman gerçektir.

  (Happiness is only real when shared.)

  Into The Wild

  13 kişi bunu beğendi.
  Paylaş